Místo a čas cvičení

Milí přátelé,  kurz kundalini  jógy v novém školním  roce 2023-2024  začneme ve čtvrtek 14.9. 2023 od 18,00 do 20.00  v tělocvičně na ZŠ Měšťanská v Tuřanech. Tento kurz je zde již desátým rokem.

Příspěvek na pronájem  a vedení činí 250 Kč za 2 hodiny.  Je možno si zaplatit předplatné, které činí 2100 Kč za 10 po sobě jdoucích lekcích. Je  možno v případě onemocnění si nahradit lekci v Šaraticích. Úspora činí 400 Kč ,tzn.105 Kč za 1 hodinu.

Na lekci je potřeba se přihlásit emailem, SMS,messenger,whatsapp,telefonicky na 723816222. Email  Mr.Petr.Stepanek@seznam.cz

 

V Šaraticích kurz hatha  jógy bude pokračovat  ve středu 13.9.2023 od 17.00 do 18.30. Cena je 150 Kč. Scházíme se v sále za OÚ. Je možno si zaplatit předplatné,které činí 1300 Kč za 10 po sobě jdoucích lekcí. 

Na lekci je potřeba se přihlásit emailem, SMS,messenger,whatsapp,telefonicky na 723816222. Email  Mr.Petr.Stepanek@seznam.cz

Na požádání Vám vypíši doklad pro Vaši pojišťovnu,která Vám přispěje částkou  až 700 Kč na kurz jógy.

 

.Jsou vítáni všichni,kteří chtějí ozdravit své fyzické a duševní tělo bez ohledu na věk a předcházející zkušenosti.

Přistoupit do kurzu lze kdykoliv v průběhu roku.Jednotlivé ásany jsou upravovány pro potřeby začátečníků a pokročilích. Každá lekce je samostaným cvičením. Není potřeba se obávat,že budeme intenzivně cvičit celé 2 hodiny. Fyzickému tělu se věnujeme 75 minut.Takže, pokud nebudete moci chodit pravidelně,nemusíte mít obavu ,že nezvládnete další sestavu.Sestavy jsou zaměřeny na to ,abychom pomocí cvičení ,posilnili svaly pánevního dna, zregenerovali naše ledviny ,odstranili si bolesti v celé  páteři,pročistíme si krev,rozšíříme si  kapacitu plic, uvolněníme premenstruačního napětí,odstraníme bolestivou a nepravidelnou menstruaci,problémy s prostatou u mužů, atd.

Cvičit budeme  kundalíní jógu podle mistra Yogi Bhajana,ale nezapomeneme ani na ásany z hatha jógy. Samozřejmě ,že budeme zpívat léčivé mantry,které umí uzdravovat nejen naši duši,ale budeme praktikovat dechová cvičení a  lekci ukončíme pokaždé meditací.V průběhu roku Vás budu učit ,jak očistit tělo od toxických usazenin pomocí očisty tlustého střeva=ŠANKAPRÁKŠALÁNA, a jak se účinně a rychle zbavit žlučových a jaterních kamenů,které nám způsobují tolik zdravotních problémů.Mohu korektně potvrdit účinnost těchto očistných technik,cvičení a meditací,protože já sám jsem se zbavil dlouholeté bolesti ramene ,lokte,kolene,diagnostikované artrózy kyčelního kloubu 3.st.a spousty dalších dle lékařů  tzv. neléčitelných nemocí.Chce to jen trpělivost a vůli vydržet v započaté uzdravující cestě.

Průběh lekce mé jógy,který se opakuje na každé hodině v Tuřanech

 

 

,( na mých lekcích si všichni tykáme bez rozdílu věku)
na úvod popřejeme všem "Šťastny a zdrávy ,ať jsou všechny bytosti."  a po té se pozdravíme SAT NÁM  (pravda ve mně zdraví pravdu v tobě)
Po té zpíváme úvodní mantry 3x
ONG NAMO, GURU DEV NAMO
Poddávám se ve všech směrech nejvyšší moudrosti.
- připravuje na kundalini cvičení, čistí mysl od osobních přání a napojuje na vyšší vědomí, dává pokoru a žádá o Božskou Moudrost


Ong Namo Guru Dev Namo
Ong Namo - klaním se jemné božské moudrosti
Guru Dev Namo - Klaním se božskému učiteli uvnitř sebe.


Po té následuje  mantra na ochranu a zpíváme ji 3 x.


ÁD GUREJ NAMEH
DŽUGÁD GUREJ NAMEH
SÁT GUREJ NAMEH
SIRI GURU DEVEJ NAMEH 

https://www.youtube.com/watch?v=8BSKPele2Vo

Zpívá se na ochranu., obklopuje naše magnetické pole ochranným světlem a znamená: zdravím prvotní moudrost, zdravím moudrost všech věků, zdravím tu jedinou pravdivou moudrost, zdravím  velkou průzračnou moudrost uvnitř.

Po té následuje  dechové detoxikační cvičení mukha bhastrika -snižuje kyselost organismu,odstraňuje oxid uhličitý z těla.
Po té je rozcvičení a zahřátí a po té následuje buď sestava zaměřená na určitou část těla,např.hormonální sestava,  sestava na posilnění naší aury atd.Po té je meditace v pohybu na hudbu anebo klidová meditace dle teploty v tělocvičně.
Na závěr praktikujeme zpěv léčivé mantry
May the long time sun
shine upon you, all love sourround you and the pure light within you
quide your way on, quide your way on.   Sun time .... .    https://www.youtube.com/watch?v=i5dRRhASY7c
následuje  3x zpěv Sáááááát nám  v poměru 6:1 .A ukončíme     "Šťastny a zdrávy ,ať jsou všechny bytosti "        Sat  Náám
 

 

Cvičení je vhodné pro začátečníky ,ale i pokročilé.Pro cvičení je požadován relativně dobrý zdravotní stav.

V případě pochybností,konzultujte svůj stav se svým lékařem.

 

 

 

 

Rady a informace po ukončení cvičení

 


Po skončení cvičení jógy se osprchujte teplou vodou nejdříve za 2 hodiny. Pokud ukončíte sprchování  studenou vodou,dojde k ukončení nastartovaného

metabolického procesu.První jídlo si dejte nejdříve po 2 hodinách,nejlépe až druhý den.Vlažnou až teplou vodu můžete  vypít ihned .

Tyto rady jsou nejvíce prospěšné pro cvičence ,kteří chtějí využít cvičení  jógy  ke snížení  hmotnosti.

Další důvod, proč se nesprchovat pro úplně všechny  min. 2 hodiny po cvičení je ,že jsme si díky práci se sluneční pránou a  měsíční apánou,

ale i dechovým cvičením dodali energii,ze které můžeme mít prospěch celý den

.Pokud bychom se ihned osprchovali ,část této energie ze sebe smyjeme.

Informace pro návštěvníky

 

 Nezapomeňte si s sebou na kurz vzít podložku na cvičení či karimatku,příp.plastovou cihličku pro usnadnění cvičení při provádění sedů,ásan apod. a volné oblečení z přírodních materiálů  (len,bavlna),  světlé barvy nejlépe bílé,  šátek na hlavu-bílé barvy(není podmínkou,ale lze zakoupit i u mě) a ručník  a popruh.. Po ukončení hodiny i čistou vodu na doplnění tekutin.